Telefonunuzdaki 15 DİL ÖĞRENME UYGULAMASI

 

1- DUOLINGO

Yabancı dil öğrenme uygulamaları arasında ilk sırada geleni Duolingo diyebiliriz. Temel öncelik, özgür bir şekilde yeni bir dil öğrenmeniz. Böylece, desteklediği tüm diller başından sonuna kadar ücretsiz temin edilebiliyor. Yeni kelime ve gramer bilgilerini gösteren küçük oyunlar oynayarak yeni dil öğrenen bir oyun konsepti kullanılıyor. Bu ciddi bir şey değil, fakat geliştiriciler 34 saatlik oynamanın üniversitede bir sömestıra eşit olduğuna işaret ediyor. Uygulamanın dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı var. Geçtiğimiz günlerde 25 milyon aktif kullanıcıya ulaşan ve 25 milyon dolarlık bir yatırım alan Duolingo uygulamasını Android ve iOS cihazlarınıza ücretsiz indirebilirsiniz.

2- MEMRISE
Memrise, popüler dil öğrenme uygulamalarından bir diğeri. Hem ücretsiz hem de profesyonel sürümüyle birlikte geliyor. Ücretsiz sürüm bazı temel dersler sunuyor. Bu size denemek için bir şans veriyor. Pro sürümü, diğer tüm dersleri de açan bir abonelik. Uygulama çeşitli ders türlerine sahip ancak kullanıcılarına dili oyunlaştırarak öğretmesi onu ön plana çıkartıyor. Uygulama bir düzineden fazla dili destekliyor. Yararlı olduğu kadar eğlenceli de olan Memrise’ı Android ve iOS cihazlarınıza indirebilirsiniz.

3- MONDLY
Mondly, 33 farklı dili öğrenme konusunda kullanıcılarına yardımcı oluyor. Kullanıcı sayısı ise yaklaşık 20 milyon. Mondly uygulamasını Android ve iOS cihazlarınıza rahatlıkla indirebilirsiniz.

4- BABBEL
Babbel de popüler dil öğrenme uygulamalarından. Toplamda 14 farklı dili 10-15 dakikalık derslerle öğreterek farklı bir strateji izliyor. Uygulamada yeni başlayanlara ve ileri seviyedeki öğrencilere yönelik olmak üzere farklı yetenekleri kapsayan paket dersler bulunuyor. Uygulama size çeşitli kelimeler, cümleler öğretiyor ve onları heceleyip yüksek sesle konuşmaları veya cümlelere sığdırmaları konusunda sizi zorluyor. Bu iyi bir sistem ve denemek için özgürsünüz. Tüm dersleri almak için abone olmanız gerekiyor. Babbel uygulamasını Android ve iOS için indirebilirsiniz.

5- BUSUU

Busuu, yaklaşık bir düzine dil desteği içeriyor. Uygulamada kelime dağarcığı ve gramer dersleri gibi temel öğeleri var. Ayrıca, eğitiminizi tamamlamanıza yardımcı olacak diyalog ve yazma dersleri de bulunuyor. 22.5 saatlik bir sürenin üniversitenin yaklaşık bir yarısına eşit olduğu söyleniyor. Quizler ve kelime oyunları, bilginizi test etmek için oldukça eğlenceli. Busuu, bir sonraki seyahatinizde size daha iyi hazırlanmanıza imkân veren, belirli bir dil için temel bilgileri sağlayan kullanışlı seyahat kursları seti de sunuyor. Hatta ana dili konuşanlarla sohbet edebilir, metinlerini düzeltmelerini sağlayabilir veya diğer öğrencileri düzelterek puan kazanabilirsiniz. Çevrimdışı modu da var, böylece dersleri internet bağlantısı olmadan indirebilir ve okuyabilirsiniz. Ancak çoğu gibi, her şeye erişebilmek için abone olmanız gerekiyor. Uygulamayı Android ve iOS için indirebilirsiniz.

6- QUIZLET
Quizlet, yeni bir dil öğrenenler için değerli bir araç olabilir. Tek başına bir şey öğretmesinin yanında, yeni bilgileri ezberlemenize yardımcı olması için de kullanabilirsiniz. Sunduğu görsel ve sesli hizmetleriyle, çevrenizdekilerle çalışma olanağı sunuyor. Flashcards ile becerilerinizi test etmek için sınavlar ve oyunlar oluşturabilirsiniz. İsterseniz görüntü ve video öğelerini dahi ekleyebilirsiniz. Bu, diğer dil öğrenme uygulamaları arasında farklı bir seçim olabilir. İlginizi çekiyorsa uygulamayı denemek için ücretsiz olarak Android veya iOS cihazlarınıza indirebilirsiniz.

7- DİL ÖĞRENME KILAVUZU
Dil Öğrenme Kılavuzu, özellikle kolay kullanımı ve sade tasarımı ile öne çıkıyor. Çevrimdışı olarak da çalışabilen Dil Öğrenme Kılavuzu uygulamasını Android ve iOS cihazlarınıza indirebilirsiniz.

8- GOOGLE TRANSLATE
Google Translate dil öğrenme yolunda mükemmel bir araç olabilir.Adından da anlaşılacağı gibi çeşitli dilleri başka dillere çeviriyor. Onlarca dil desteği var.Diğer dillerde hangi kelimelerin ne anlama geldiğini kontrol etmek ve görmek için harika bir yol. Ayrıca, uygulama, fotoğraf makinenizi kendilerine yönlendirerek kelimeleri çevirmenizi sağlayan bir kamera özelliğini de içeriyor. Hatta uygulama ile konuşabilir ve kelimeleri sizin için tercüme etmesini isteyebilirsiniz. Yolcular için tasarlanmış güçlü bir uygulama olan Google Translate’i Android ve iOS cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

9- LİNGUALEO
Bünyesinde barındırdığı açıklamalı ve resimli kelime setleriyle Lingualeo, etkili özelliklere sahip.Çevrimdışı çalışma imkanına sahip uygulama, İngilizce makelelerden, gramer kurslarına kadar birçok içeriğe ulaşmanızı sağlıyor. 16 milyondan fazla insanın kullandığı uygulamayı Android ve iOS platformları için indirebilirsiniz.

10- LİNGUEE
Linguee, yeni bir dil öğrenmek için tipik bir uygulama değil. Aslında sadece bir sözlük uygulaması, ancak gerçekten iyi.En büyük özelliği, diller arasında kesintisiz geçiş yapabilme yeteneği. Hızlıca İspanyolca’dan İngilizce’ye ve daha sonra geriye doğru çeviri yapabilirsiniz (İngilizce’den İspanyolca’ya). Birkaç dili destekliyor, çevrimdışı kullanılabiliyor ve telaffuz, örnek cümleler gibi ekstra özelliklere sahip.

11- ROSETTA STONE
Çoğu kişi Rosetta Stone’u bilmez.Çok uzun süredir var ve insanlar buna güvenerek kullanıyor.Şirketin aslında birkaç uygulaması var.Ayrıca, özellikle çocuklar için tasarlanmış olanları da var.

12- VOSCREEN
Voscreen, rakiplerinin aksine kısa video kesitleri sunarak eğlenceli bir öğrenim süreci oluşturuyor.Videoların içerikleri genelde film, müzik videoları, çizgi filmler ve belgesellerden oluşuyor.Android ve iOS için indirebilirsiniz.

13- CAMBLY
Skype benzeri bir yapıya sahip olan Cambly, online çalışıyor.Kullanıcılar ile ana dili İngilizce olan eğitmenleri bir araya getiren Cambly, konuşarak pratik yapmak için ideal bir uygulama.Uygulamayı Android ve iOS için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

14- ENGLISH NINJAS
“Tek tuşla İngilizce konuş” sloganı ile karşımıza çıkan English Ninjas, Ali Servet Eyüboğlu tarafından geliştirildi. Yani yerli bir uygulama.English Ninjas da tıpkı Cambly gibi anadili İngilizce olan eğitmenler arayıcılığıyla İngilizce öğretiyor.Uygulamayı Android ve iOS için indirebilirsiniz.

15- SPEAKY
Speaky, dünya çapında dil partnerleri bulmanıza yardımcı olan ücretsiz bir uygulama. Arkadaşlar edinerek pratik yapmanıza olanak tanıyan Speaky, 180 farklı ülkeden kullanıcılara sahip.Toplamda 110 farklı dilin konuşulduğu platformda size uygun dil partnerinizi bularak, istediğiniz dil için pratik yapabilirsiniz. Speaky uygulamasını Android ve iOS cihazlar için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>