Mutluluğun birimini kurup,kitabını yazdı!

891646_346x195

Nisan 2011’de Mutluluk Yönetimi projesini başlatan DeFacto, çalışmalarını iş dünyası ile paylaşmak ve kalıcı hale getirmek için bir de kitap çıkardı. Şirketin İK Direktörü Oğuz Erdoğan projenin çalışanların hayatlarına çok kısa sürede yansıdığını söyledi.

DeFacto İnsan Kaynakları Direktörü Oğuz Erdoğan, ‘Mutluluk Yönetimi’ çalışmalarını iş dünyası ile paylaşmak ve kalıcı hale getirmek için çıkardıkları Mutluluk Kitabı’nı anlattı.

Mutluluk Yönetimi projesini anlattığınız ‘Mutluluk Müdürü’ kitabından bahsedebilir misiniz?

Perakendede çalışanlar doğrudan müşteri ile temas ediyor ve onların mutluluğu sonuçları doğrudan etkiliyor. Bu bilinçle işi sadece çalışanların mutluluğunu düşünmek olan bir birim kurmaya karar verdik. 2010’da tohumlarını attığımız bu düşünceyi Nisan 2011’de hayata geçirebildik. Projemiz, 2011’de Perakende Güneşi Ödülü, 2012’de Fark Yaratan Uygulamalar kategorisinde PERYÖN Ödülü aldı. Bu proje kapsamında yaptığımız ‘Mutluluk Yönetimi’ çalışmalarını iş dünyası ile paylaşmak ve kalıcı hale getirmek için eski DeFacto Mutluluk Müdürümüz Gülbeniz Akduman ile ‘Mutluluk Müdürü’ isimli kitabı yayınladık.

Mutluluk Departmanı projenizle ilgili çalışanlarınızdan nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?

Çalışanlarımız, Mutluluk Yönetimi’nin kurulması ile projenin hayatlarına çok kısa sürede somut yansımalarını gördüler. Mutluluk odası, sıkıntıları atma günü, Gülen Abla, mutluluk ölçer, acil mutluluk kiti gibi hayatımıza yeni semboller girdi. Çalışanlarımıza mutluluk Müdürümüz ile doğrudan iletişim kurabilecekleri bir online platform oluşturduk.

‘HAYALLERİ OLANA ORTAM SUNUYORUZ’

DeFacto Yönetici Yetiştirme Programı  Kurduğumuz kariyer sistemi ile üniversite öğrencilerine part time çalışırken kariyerlerini de geliştirme fırsatı sunuyoruz. Yönetici yetiştirme programları ile de iş hayatına yeni katılacak gençlere altı aylık eğitim sonrası yönetici olma fırsatı veriyoruz. Hayalleri olan ve bunu gerçekleştirmek için gayret göstermeye hazır olanlar için DeFacto uygun bir ortam sunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *